Zespół

gosia-malochleb

Małgorzata Małochleb

Specjalizuje się w bezpośredniej edukacji ekologicznej, szczególnie w zakresie standardów życia w mieście, społeczeństwa obywatelskiego, jakości powietrza, gospodarki odpadami, a nade wszystko promocji roweru jako środka transportu w Krakowie. Współpracowała między innymi z Fundacją Wspierania Inicjatyw Ekologicznych, Forum Opakowań Szklanych, Instytutem Ekonomii Środowiska i CEE Bankwatch Network. Przedstawicielka organizacji ekologicznych w Komisji oceniającej wnioski z zakresu edukacji ekologicznej w WFOŚiGW w Krakowie. W latach 2008-2015 związana ze Związkiem Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć jako menedżerka i koordynatorka merytoryczna i finansowa regionalnych i ogólnopolskich kampanii. Autorka i współredaktorka materiałów dydaktycznych i informacyjnych. Współinicjatorka "Krakowskiego Dialogu Cyklicznego" oraz "Kontraktu 100 rozwiązań rowerowych dla Krakowa" w stowarzyszeniu Kraków Miastem Rowerów. Od początku zaangażowana w kampanię informacyjno-edukacyjną Polskiej Zielonej Sieci na rzecz "Czystego powietrza dla Krakowa". Współpracowniczka inicjatywy Kraków Przeciw Igrzyskom i jej komitetu wyborczego w 2014 roku. Członkini kilku zespołów zadaniowych przy Prezydencie Miasta Krakowa (ds. ścieżek rowerowych i niechronionych uczestników ruchu drogowego i ds. polityki rowerowej). Inicjatorka Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. Środowiska. Od powstania w 2014 roku Przewodnicząca Rady Fundacji Kupuj odpowiedzialnie. Fundatorka i członkini Zarządu Fundacji Otwarty Plan, w której odpowiada m.in. za kampanię "Kraków. Mobilność aktywna" oraz edukację o jakości powietrza i promocję ruchu pieszego. Rowerzystka, aktywistka miejska, propagatorka idei smart city, jako miasta przyjaznego dla ludzi i przyrody.

Emilia Ślimko

Emilia Ślimko

Od 2008 roku zaangażowana w działania organizacji pozarządowych związanych z edukacją ekologiczną oraz współpracą rozwojową. Wieloletnia współpracowniczka Polskiej Zielonej Sieci, w której prowadzi kampanie WYŻYWIĆ ŚWIAT na rzecz suwerenności żywnościowej oraz KLIMAT DLA ROLNIKÓW o zrównoważonym rolnictwie. Zafascynowana ideą zrównoważonego rozwoju od czasów studenckich. Maksymę „myśl globalnie – działaj lokalnie” stosuje w praktyce – angażuje się w międzynarodowe kampanie, jednocześnie promując lokalne rozwiązania problemów globalnych. Prowadzi wykłady, warsztaty, spotkania z rolnikami i studentami. W wolnych chwilach żegluje, wędruje po górach i maluje. Ukończyła Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne na UJ.

Klara_01

Magdalena Klarenbach

Magdalena Klarenbach - Od lat współpracuje z organizacjami pozarządowym, w tym Polską Akcją Humanitarną, Polską Zieloną Siecią i Fundacją ZNAK. Absolwentka socjologii UJ, specjalizuje się w w zagadnieniu edukacji globalnej. Współautorka publikacji z zakresu edukacji globalnej, analiz oraz raportów m.in publikacji Edukacja Globalna w Małopolsce oraz Edukacja Globalna. Poradnik metodyczny dla nauczycieli/ek II, III, IV etapu edukacyjnego. Uważa, że miasto może być przestrzenią przyjazną dla mieszkańców, szczególnie pod względem ekologicznego i zdrowego stylu życia.

marcin wojcik

Marcin Wójcik

Absolwent animacji kultury UJ. Po lekturze m.in. "Cyfrowego życia" Nicholasa Negroponte, jego credo to - "wierzę w bloga", co zaowocowało nagrodą Bloger Roku 2006 za prowadzenie krakoff.info. Poza aktywnością internetową ceni również dobrą kuchnię wegetariańską i zrównoważoną, czyli zieloną, architekturę. Uwielbia miasto, ale chciałby je zamienić w ogród pełen zieleni, w którym najwygodniej i najszybciej przemieszczać się można rowerem. Od sierpnia 2013 roku pełni funkcję tzw. oficera rowerowego w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, a od czerwca 2014 jest kierownikiem Zespołu ds. Realizacji Polityki Rowerowej.
Skip to content