Czym jest program STARS? Sustainable Travel Accreditation and Recognition for Schools. Nauczyciele i uczniowie z 31 krakowskich szkół podstawowych kontynuują rozpoczętą w 2012 roku kampanię polegającą na pracy na rzecz zwiększenia liczby uczennic i uczniów przyjeżdżających do szkoły rowerem, hulajnogą lub przychodzących pieszo.

STARS to więcej niż program. To wyzwanie przed każdą szkołą, która każdego roku może podnieść swój status akredytacji. Począwszy od szkoły rozpoczynające, w kolejnym roku znaleźć się na poziomie brązowym, srebrnym i złotym. Ale też kontynuować pracę z doradcami, wciąż ucząc kolejne roczniki o mobilności.

Uczniowie zmieniają nawyki komunikacyjne. Opiekunowie, rodzice, nauczyciele poznają uczestniczą w podnoszeniu kompetencji w podróżowaniu podopiecznych. Wszyscy zyskujemy bardziej świadomych opcji przemieszczania się mieszkańców Krakowa.

O tym, jak nam idzie współpraca z 16 szkołami, będziemy informować w naszych kanałach mediów społecznościowych: na facebooku i twitterze Otwartego Planu.

Program “STARS – Rowerem do szkoły” prowadzony jest przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa.

15 szkołami w bieżącym roku szkolnym, w kontynuacji pracy spotykają się doradcy ze stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów.