W grę karcianą o świadomej konsumpcji, Conscious Consumption – CoCo zagrać może każda i każdy. Gra zachęci do przemyślenia decyzji zakupowych i ich wpływu na innych ludzi i przyrodę. Gra edukacyjna CoCo to zdobywanie wiedzy przez zabawę. Uczestnicy współpracują, aby osiągnąć cele związane ze świadomą konsumpcją. Starają się wykorzystać jak najmniej zasobów do realizacji wyznaczonych celów. W grę można grać dowolny czas, wielokrotność rundy, trwającej ok. 30-40 minut każda.

Serdecznie zapraszamy do gry! Wspólne działania mogą przyczynić się do zwiększenia świadomości konsumenckiej i wywołania pozytywnych zmian w zachowaniach na rzecz zrównoważonej przyszłości.

W grę gramy w wielu miejscach. W Bonn i Berlinie (Niemcy), w Potenzie i Bolonii (Włochy), w Barcelonie i Gironie (Hiszpania, Katalonia), Kouvola (Finlandia) oraz w Krakowie (Polska).

Projekt, w ramach którego stworzyliśmy grę CoCo w ramach Programu Erasmus Plus koordynowany jest niemiecką organizację Comparative Research Network, a realizowane w partnerstwie z następującymi organizacjami: hiszpańską Blue Room Innovation, niemiecką Dr. Ludwig Intelligent Projects, włoską ELA Erasmus Learning Academy oraz Associazione Euro-Net, fiński Uniwersytet XAMK, jak i przez nas, czyli Fundację Otwarty Plan.

Strona międzynarodowego projektu: https://consciousconsumption.eu/