logo_wez_oddech-04

Pomimo, że program „Weź oddech” nie jest bezpośrednio skierowany do mieszkańców województwa małopolskiego zachęcamy do zapoznania się z materiałami, jakie powstają w toku jego realizacji.

Mając wiedzę, że edukacja jest podstawą zmiany, a w przypadku poprawienia jakości powietrza jest to tym ważniejsze, Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) wyszło na przeciw, udostępniając online wydawane materiały. W tym publikację: “Weź oddech: niska emisja – przewodnik”.

Jak czytamy na stronach internetowych CEO:

„Weź oddech” to program z zakresu edukacji ekologicznej, skierowany do nauczycieli i nauczycielek WOS-u, chemii, biologii oraz wychowawców i wychowawczyń klas z województw mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i łódzkiego w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Szkolenia stacjonarne i wsparcie zdalne wyposaży was w wiedzę niezbędną do podjęcia na zajęciach z młodzieżą tematu ochrony czystości powietrza, w tym kluczowego dla programu zagadnienia niskiej emisji.

Uczniowie i uczennice otrzymają pomoce naukowe i będą samodzielnie realizować dwa projekty, co pozwoli im zrozumieć zjawisko niskiej emisji i aktywnie włączyć się w informowanie o nim i przeciwdziałanie mu.

Nasza Fundacja stara się wspierać innych doświadczeniem i wiedzą. Nawiązaliśmy współpracę z Centrum, czego efektem jest udział w powstaniu publikacji “Weź oddech: niska emisja – przewodnik”.

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi materiałami edukacyjnymi.

Pobierz scenariusze_zajec_na_temat_niskiej_emisji_1.pdf (11.63MB)