Doskonałe hasło przewodnie dla Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (European Mobility Week). W dniach 16-22 września 2018 r. ponad 2270 miast z 47 krajów (czyli nie tylko z Unii Europejskiej) włączy się w promocję zrównoważonego transportu. Mali i duzi, piesi, rolkarze, rowerzyści, pasażerowie, ale i kierowcy – wszyscy zostaną zachęceni do zatrzymania się na chwilę i zastanowienia nad naszą formą codziennego przemieszczania się.

Każdy i każda z nas codziennie wykonuje średnio co najmniej 2 podróże. Jedni do szkoły i z powrotem, inni na zakupy, czy do kina, albo restauracji, czasem w ciągu dnia musimy załatwić służbowo kilka spraw w odległych lokalizacjach. Każda z tych podróży poprzedzona jest decyzją, jaki środek transportu wybrać?

I właśnie Tydzień Mobilności to okazja do przetestowania np. miejskiego autobusu czy tramwaju. Bo jeden dzień możemy do woli jeździć, przesiadać się i nie kasujemy biletów. W Krakowie to 22 września – dzień wolnej jazdy. Dzień bez samochodu, za to z transportem zbiorowym.

Oficjalna strona internetowa Tygodnia Mobilności: mobilityweek.eu