I bike Kraków to serwis dostarczający informacje z krakowskiego świata rowerowego. Powstał w 2010 roku i od samego początku artykułom rowerowym towarzyszą felietony na temat zrównoważonego transportu, nazywanego także nową, wyższą kulturą mobilności. W ramach działań około ‘ajbajkowych’ prowadziliśmy rowerowe prelekcje na wszystkich szczeblach edukacji. Trzykrotnie wydaliśmy DaRoPlan, czyli darmowy rowerowy plan Krakowa, który niedługo po wydaniu papierowym doczekał się wersji interaktywnej mapy.

W 2013 roku na potrzeby projektu Krakowski Dialog Cykliczny rowerowa rodzina IBK rozrosła się. Online lab I bike Kraków rozpoczął swoje działanie jako mapa do zbierania informacji od rowerzystów o miejscach, które ich zdaniem, należy zmienić, dostosować do potrzeb ruchu rowerowego i pieszego. Na podstawie zebranych danych, podczas 6 spotkań konsultacji społecznych, został wypracowany Kontrakt 100 rozwiązań. Dedykowana kontraktowi strona internetowa pozwala zapoznać się z postulatami krakowskiego środowiska rowerowego, podyskutować o zaproponowanych rozwiązaniach, a także śledzić, które z zapisów dokumentu zostały już zrealizowane i które są w trakcie realizacji.

W 2014 roku ZIKiT użył narzędzie wdrożone przez Fundację Otwarty Plan do zgłaszania zapotrzebowania na stojaki rowerowe. Przez 5 dni zbierania danych, krakowianie postawili na mapie ponad 1300 punktów, a ZIKiT zamontował już 220 stojaków rowerowych. Zebrane dane posłużą miejskiej jednostce przy kolejnych etapach instalacji nowych miejsc postojowych dla jednośladów.