EMW_logo_vector_VisualBlueTegoroczny Europejski Tydzień Zrównoważonej Mobilności (ETZM), zwany też po prostu Tygodniem Mobilności zacznie się już 16 września 2016 roku. Hasło przewodnie wydarzeń, w które włącza się ponad 1500 miast, inicjatyw, mieszkańców krajów Unii Europejskiej to Inteligentny transport. Silna gospodarka (ang. Strong economy. Smart mobility).

Inteligentna i zrównoważona mobilność mieszkańców Europy to najlepsza inwestycja dla kontynentu. Na co dzień towarzyszy nam i transport i ekonomia. Szukając punktu stycznego – znajdujemy go w korzyściach zastosowania inteligentnych sposóbów przemieszczania się. Zarówno w sektorze publicznym, prywatnym, jak i na poziomie potrzeb każdego i każdej z nas. Oszczędność środków znajdziemy kiedy zamiast wsiadać do samochodu i spalać ropę naftową wybieramy podróż rowerem, spalając jedynie kalorie. Oszczędność znjdziemy też, gdy zamiast pojechać – pókdziemy. Poznamy wtedy, albo przyjżymy się zmieniającej okolicy, będzie to też okazja by porozmawiać z ludźmi, spotykać osoby, których czasem nawet całymi latami nie widzieliśmy.

Podróże do pracy, do szkoły, po zakupy i dla przyjemności. Obligatoryjne i te, które nie są narzucone rutyną. To na ten aspekt naszego życia będziemy chcieli zwrócić uwagę. Już dziś zachęcamy do śledzenia tego, co czeka nas od 16-22 września 2016 roku w Krakowie.

A dziać będzie się wiele!

Śledźcie na MOBILITYWEEK oraz na naszym profilu FB.