Ruch Więcej Niż Energia, którego jesteśmy członkiem organizuje III Kongres Energetyki Obywatelskiej. Transformacja energetyczna – czas przełomu. W Programie znalazły się takie obszary jak: Kondycja i perspektywy energetyki rozproszonej w Polsce czy Nowe unijne prawo. Nowe unijne pieniądze.

Na przełomie roku cała Polska emocjonowała się ustawą „prądową”, a zwłaszcza tym, ile miliardów naszych wspólnych, publicznych pieniędzy wpompować w anachroniczny i coraz mniej wydajny system energetyczny oparty na węglu. Jak na razie rządowi nie udało się obronić przed podwyżkami samorządów i przedsiębiorców, a gospodarstwa domowe mają trochę spokoju jedynie do końca roku. Nikt nie ma wątpliwości, że podwyżki będą, będą spore i że dotkną wszystkich. Ile tych podwyżek jeszcze będzie w kolejnych latach? I jak mocno odczuje to cała gospodarka i społeczeństwo? To doświadczenie bardzo dobitnie pokazuje, że tak dłużej się nie da i ten najwyższy czas na zmianę właśnie teraz nadszedł.

Udział w kongresie jest bezpłatny. Decydować będzie kolejność zgłoszeń i dlatego w pierwszej kolejności zapraszamy Państwa – Partnerów ruchu Więcej Niż Energia. Organizatorzy przewidują udział około 150 uczestników.

Więcej informacji dostępnych jest na stronach Więcej Niż Energia: wiecejnizenergia.pl