okladka-DaRoPlan-2016Od września 2016 r. rozprowadzamy w Krakowie najnowsze wydanie DaRoPlanu – darmowego rowerowego planu miasta Krakowa.

Jest to czwarte wydanie drukowane DaRoPlanu. Zaczęliśmy je wydawać w 2011 roku, wówczas we współpracy z Polską Zieloną Siecią. Niezależnie od tego, cały czas dostępna jest, na bieżąco uaktualniania w wersji online mapa.ibikekrakow.com

Co tym razem znajdziecie w DaRoPlanie?
Stan infrastruktury rowerowej, tj. naniesione drogi dla rowerów, drogi dla rowerów i pieszych, oznaczone chodniki z dopuszczonym ruchem rowerowym, pasy rowerowe, kontrapasy, ulice z kontraruchem, a także sugerowane trasy w ruchu ogólnym.

Porady i informacje jak bezpiecznie i zgodnie z przepisami poruszać się rowerem. Jak zapinać rower, aby nie stawał się łatwym łupem dla złodzieja. Rozróżnienie między kontrapasem a kontraruchem. A także obowiązkowe wyposażenie roweru, czy informacje o śluzach rowerowych.

Zawarliśmy też kilka słów skierowanych do kierowców przejeżdżających koło rowerzystów. Zwracamy się ze szczególną prośbą, o uwagę i zachowanie bezpiecznego, 1-metrowego odstępu przy wyprzedzaniu roweru przez kierującego samochodem.
do-kierowcow-DaRoPlan

Gdzie można otrzymać mapę?
Na terenie Polski możemy wysłać egzemplarz okazowy. W tym celu prosimy napisać do nas:fundacja@otwartyplan.org podając swój adres.

W Krakowie mapę można pobrać w Punktach Informacji Miejskiej ZIKiT znajdujących się przy przystankach komunikacji zbiorowej:
– Rondo Mogilskie (dolny poziom).

W sklepach rowerowych:
– Cyclo-Centrum, ul. Wileńska 3, Kraków.

Podczas spotkań w Ambasadzie Krakowian:
Szczegóły: terminy, miejsce, godziny.

Zachęcamy do korzystania z DaRoPlanu!